MODA

Podyumdan gerçek hayata: Kuyruklu eyeliner

Podyumların klasiklerinden kuyruklu, kedi gözü görünümü her zaman çok moda olmuştur ve eminiz siz de mutlaka daha önce denediniz. Ama bu sene, her şey kuyruklu eyeliner’i tam gözünüze göre ayarlayıp çok daha kişisel bir görünüm elde etmekle ilgili; işte bunu başarmanın yolu:

Kadınsı ince çizgilerden cesur ve iddialı görünümlere siyah likit eyeliner podyumlarda hep büyük bir trend olmuştur. Makyaj sanatçıları, modellerin göz bölgeleri üzerinde ustalıkla çalışarak kişisel ve eşsiz görünümler yaratmışlardır.

Sadece kuyruklu değil, kusursuz da görünsün

Eyeliner’ı bir profesyonel gibi uygulamanın basit bir ipucu var aslında: kolay sürülen ve yoğun siyah formüle sahip bir kalem kullanmak; böylece hızlıca kusursuz çizgiler çekebilirsiniz. Daha keskin çizgiler için ise, gözün iç kenarından başlayarak kirpik çizgisi boyunca uygulayabilirsiniz. Daha dramatik etki için, kalemi daha eğimli tutarak çizgiyi gözün dış ucuna doğru kalınlaştırabilirsiniz.

Görünümünüzü parıldayan bir cilt ile tamamlayın

Kuyruklu kedi göz görünümünü en güzel tamamlayan şey, göz alıcı bir cilttir. Işıltılı bir cilt için likit aydınlatıcıdan birkaç damlayı likit fondöteniniz ile karıştırıp cildinize uygulayabilirsiniz. Veya daha hafif ve incelikli bir etki isterseniz likit aydınlatıcıdan birkaç damlayı nemlendiriciniz ile karıştırabilir ve daha doğal ve çekici bir görünüm için yüzünüze kontür uygulaması yapabilirsiniz. Ardından burun kenarları, çene ve T bölgesinin alt kısmına hafifçe pudra uygulayabilirsiniz.

Beklenmedik tercihlerle modern bir tarz yaratın

Siyah eyeliner tüm zamanların favori görünümlerinde kullanılmış ve klasik makyaj alanında ayrı bir yere sahiptir. Cesur ve beklenmedik renkte bir oje ile bu klasik etkiyi daha modern yapabilirsiniz. Mesela bu sezonun favorilerinden pastel mor tonlarındaki bir oje rengi ile her görünüme farklı bir tarz katabilirsiniz.

Podyumdan gerçek hayata Kuyruklu eyeliner 03

Austen Marshall – Semper Suspen

Podyumdan gerçek hayata Kuyruklu eyeliner 02

Jarred Monte – Aliquet Parturient

İlgili Mesajlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir